8 Mayıs 2014 Perşembe

MTH R2013 Yenilikler-4

 

Merhaba arkadaşlar;

MTH Paket yazılımı son sürümü olan R2013 içerisindeki yenilekler ve iyileştirmeler ile ilgili detaylı bilgileri paylaşacağımız yazı dizimizde bugünü şehir bilgileri kütüphanelerinde bazı gelişmelere ayırdık.

Bildiğiniz üzere MTH paket yazılımı bünyesindeki yazılımlar kullandıkları hedap disiplinleri için gerekli tüm kat sayı, tablo, vs. gibi bilgileri bünyelerinde digital olarak barındırıyorlar. Kütüphane genel tanımı içinde sınıflandırdığımız bu bilgiler, Ms Access, Ms, Ecxel, vb. çok bililene yazılımların formatlarını destekleyin dosyalardır. Kullanıcılarımız bu dosyaları gerek kendi yazılımları içerisinden veya MTH içerisindeki editörler vasıtası ile açarak düzenleme imkanına sahipler.

Özellikle ısıtma ve soğutma hespalarında büyük önem arz eden şehir bilgileri kütüphaneleri son çalışmalar ile birlikte güncellendi ve geliştirildi. Özellike oda yayınlarında geçen ama yöresel bazda yetersiz akalan tüm bilgiler ve klima hesaplarında büyük önem arz eden ASHRAE yayınlarında geçen şehir bilgileri detaylandırıldı.

Son güncelleme ile birlikte Türkiyedeki 900’den fazla il ve ilçe, kendi dış dizayn verileri doğrultusunda yeni kütüphane bünyesine kayıt edildi. Yine ASHRAE yayınlarında geçen 800’den fazla istasyon ilgili kütüphane içine eklenmiştir.

Yeni şehir bilgileri çalışmamızın işlenizi hızlandıracağı ve bol kazanca vesile olacağını ümit ediyoruz.

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşcakalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder