6 Şubat 2015 Cuma

MTH Yenilikler – 6

 

Merhaba Arkadaşlar;

MTH Paket yazılımı son sürümü olan R2015 içerisindeki yenilikler ve iyileştirmeler ile ilgili detaylı bilgileri paylaşacağımız yazı dizimiz de bugünü Radyatör ve FC seçimi yazılımında ki bölgeleme seçimine ayırdık.

Daha önceki dönemlerde kullanıcılarımızdan Radyatör ve FC seçimi yazılımı içinde aynı Isı Yükü Yazılımında olduğu gibi bir bölgeleme (Zone) yapısı istekleri geliyordu. Ar-Ge çalışmalarında önem verdiğimiz kullanıcı isteklerinden Radyatör ve FC Seçimi yazılımı içinde bölgelemeye bu sürümde cevap vermiş olduk.

Yapısı aynı Isı yükü yazılımında ki Bölgeleme’ye benzeyen yenilikde kullanıcı Radyatör ve FC seçimi yapacağı Mahalleri oluşturduktan sonra Aletler ana menüsünden Bölgeleme komutunu kullanır.

Bölgeleme penceresinde üst kısımda, özel bölge adları yazılarak –ki bu adlar Daire1, Daire2, vb.- Ekle tuşu ile Bölgeleme listesine eklenir. Sol kısımda henüz bir bölgeye eklenmemiş mahaller, listesinden seçim yapılarak iki liste arasındaki sağa ok tuşu ile seçili olan Bölgenin altına aktarılır.

Tamam tuşu ile başka bölgeleme işlemi yapılmıyacak ise pencere onaylanarak kapatılır.

Bölgeleme seçenekleri özellikle yazıcı çıktısı alınmasında kullanılabilir. Yazdırma pencersinde Mahal listesi veya Bölge listesi seçeneği ile dosyanın desteklediği yazdırma tipinde çıktılar alınabilir. Radyatör ve FC seçiminin yeni özelliği olan Bölgeleme işlemlerini görebilmek için Yazdırma pencersinden Bölge listesi seçeneğini işaretleyin, liste dosyanın desteklediği Bölgeler ile dolacaktır. işaretleme yaparak yazdır komutunu veriniz.

Oluşacak yazdırma görüntüsünde Bölge adı altında, o bölgeyi oluşturun mahallerin listesi ve Isı Kaybı ile Radyatör Isıl Yüklerinin toplanmları ayrıca listelenecektir.

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşcakalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder