12 Şubat 2015 Perşembe

MTH Yenilikler-7

 

Merhaba Arkadaşlar,

MTH Paket yazılımı son sürümü olan R2015 içerisindeki yenilikler ve iyileştirmeler ile ilgili detaylı bilgileri paylaşacağımız yazı dizimizde bugünü Radyatör ve FC seçimi yazılımında Marka etiketi oluşturmaya ayırdık.

Radyatör ve FC seçimi yazılımı yaklaşık 150 firmanın 5000 ürününü bünyesinde topluyor. Isı kaybı veya ısı kazancı dosyası yolu göstererek daha önceden hesaplanmış mahallere radyatör ve fan-coil cihazları saniyeler içinde otomatk olarak seçilebiliyor.

Bu seçim işlemlerinde ana kriter üretici firmaların seçim abaklarıdır. Yine de abaklarda belirtilmemiş tesisat rejimleri ve oda sıcaklıkları için Radyatör ve FC seçimi yazılımı %99 ile %100 doğrulukda cihaz kapasitesi hesaplıyabiliyor.

Projelerde ki cihaz kapasiteleri projenin gidişatını ve tasarımını ektileyen ana unsurdur. Dolayısı ile bir proje tasarımı, seçilen cihazların karakteristikleri ile doğrudan ilintilidir. Bu gibi durumlarda proje tasarımı için seçilen cihazların markaları, tipleri bilinmeli ve satınalma ve imalat süreçleri böyle şekillenmelidir.

Bazı durumlarda ise cihazlar seçilse bile markalarının ilk aşamada önemli olmadığı süreçlerde mevcuttur. Bu gibi durumlarda Radyatör ve FC seçimi yazılımı içesinden Ürünlerin markalarının görünmemesini sağlayan bir opsiyonumuz var.

Radfan.ini dosyası içerisinde bulunan [Icon menu and area] başlığı altında yer alan

Printing_Marks değişkenini On/Off şeklinde ayarlayarak Radyatör markalarının görünüp, görünmemesini sağlıyabiliriz. Bu kısımdaki Ayarın On olması halinde seçilen markalar gözükecek Off olması halinde ise Marka1, Marka2 şeklinde ifadelere dönüşecektir.

İki seçim arasındaki çıktı farkı, soldaki resim Radfan.ini dosyası içerisinde ki Printing_Marks değişkeni Off ayarı ile, sağdaki resim Printing_Marks değişkeni ayarı On ile.

Bir dahaki yazıda görüşmek üzere, hoşcakalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder