19 Kasım 2015 Perşembe

MTH Güncellemesi : Yapı Bileşeni Ekle-Çıkart

 

Merhaba arkadaşlar;

MTH paket yazılımı ile ilgili güzel bir güncellemeyi paylaşmak istiyoruz bugün. MTH Modüleri içerisinde önemli bir yere sahip Yapı Bileşeni Ekle-Çıkart sihirbazı yapısına ek bir özellik kazandırdık. Proje revizyonlarında büyük kolaylıklar sağlayan yapı bileşeni ekle çıkart sihirbazı hem ısı kaybı modülünde hem de ısı kazancı modülünde sizlere yardımcı oluyor.

Özellikle bitmiş projelerde ki yapı bileşeni özelliklerinin (k değeri, uzunluk, yükseklik, vb) değiştirilmesinde ve/veya eklenip/çıkartılmasında sizlere yardımcı olan yapı bileşeni ekle çıkart sihirbazı ısı kazancı yazılımında iç yükler olarak tabir edilen insanlar, aydınlatmalar ve ekipmanlar yüklerinin bir seferde tüm mahallere eklenmesini sağlıyor.

Benzer uygulamalara nazaran işinizde %90-%95 oranında zamandan tasarruf sağlayan bu özellik hesaplarda ki revizyon işlemlerinde inanılmaz kolaylıklar sağlıyor.

  

Alatler ana menüsünden ulaşabileceğiniz Yapı Bileşeni Ekle-Çıkart sihirbazında yaptığımız son gelişme ile bileşen bazından aynı türdeki yapı bileşenleri için işlemlerin bir seferde yapılması imkanı getirilmiştir.

Bu güncelleme ile beraber kullanıcılar Aynı cins tüm bileşenler için checkbox’ı nı işaretliyerek yapılacak işlemlerin dosyanın desteklediği aynı cins tüm bileşenlerde yapılmasını sağlıyorlar. Örnek vermek gerekirse, dosya içerisinde farklı k değerlerine sahip yapı bileşenlerinin hepsinin aynı k değerinde olması isteniyorsa resimdeki gibi bir seçim yaparak k değeri 2.2 den farklı seçilen yapı bileşeni cinsindeki tüm yapı bileşenşerinde bu işlemi yaptırabilirler.

Yapı bileşeni ekle çıkart sihirbazındaki aynı cins yapı bileşeni için işlemlerin yaptırılması seçeneği hem MTH için Isı kaybı modülünde hem de MTH için Isı yükü modülünde MTH kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. MTH R2015 kullanıcılarının ücretsiz sahip olacağı bu güncellemeyi edinmek için eski kullanıcıların MTH R2015 sürümüne update ürünü edinmeleri gereklidir.

Bir daha ki yazımızda buluşmak üzere, hoşcakalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder