29 Mart 2016 Salı

MTH Semineri : Makina Mühendisleri odası Bursa Şube ve Uludağ Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü

Merhaba arkadaşlar;

 
Yoğun seminer ve tanıtım günlerimiz yenileri eklenerek devam ediyor. Gerçekleşen seminerlerden kısa haberleri de sizlerle bu kısımda paylaşıyoruz. 25 Mart ve 28 Mart günlerinde gerçekleşen Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi semineri ve Uludağ Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü seminerlerinden kısaca bahsetmek istiyorum.
 
Bursa Nilüferde yer alan BAOB merkezinde Makina Mühendisleri Odasının organizasyonunda düzenlenen MTH - Mekanik Tesisat Hesapları Yazılım semineri yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Bursa ve çevre illerden katılan izleyicilerin de aktif katılım gösterdiği seminerimize ilgi büyüktü. Halihazırda kullanıcılarımızla ve MTH 'ı yakından tanımak isteyen sektör temsicilerinden oluşan katılımcı profili seminer sırasında ve sonrasında merak ettikleri hususları da öğrenme imkanı buldular.
 
 
 
 
 
Şube'den Sn. Kaan bey vasıtası ile gerçekleştirdiğimiz MTH semineri sonrasında Güney Marmara İllerini kapsıyan yeni şube seminer günlerinde buluşmak üzere sözleştik. Bursa komşu illeri seminerleri için olası gelişmeler ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz.
 
Yine Bursa da gerçekleştirilen ikinci seminerimiz Uludağ Üniversitesi Görükle kampüsünde yer alan Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünde gerçekleşti.
 
 
Sn. Hande Tüfekci vasıtası ile gerçekleştirdiğimiz bu seminerde bölüm öğrencileri ve akademik kadro tarafından yoğun ilgi ile takip edildi.
 
Daha önceki dönemlerde de çeşitli üniversitelerin daveti ile gerçekleştirdiğimiz MTH semineri ile bölüm öğrencileri edindikleri teorik bilginin gerçek hayata yansımalarını MTH paket yazılımının özellikleri içerisinde görmüş oldular.
 
Standartların emrettiği yöntemleri kullanan MTH paket yazılımı ile hesap yapmanın ne kadar kolay olduğunu kıymetli hocalarımız vasıtası ile bölüm öğrencileri de tanıklık ettiler. Tek kısımda gerçekleştirdiğimiz seminerimizde MTH modülleri ortak özellikleri, Kalorifer Tesisatına hitap eden modülleri, Klima ve Havalandırma Modülleri tanıtılarak katılımcıların merak ettiği sorular da cevaplanmış oldu.
 
Yeni seminerlerde görüşmek üzere sözleştik ve Bursa'ya veda ettik. Dönüş yolunda kestane şekeri almayı ihmal etmedik tabi ki.
 
Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşcakalın.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder