6 Kasım 2018 Salı

MTH'ı özelleştirin

Merhaba arkadaşlar;


Bu yazımızda MTH paketini oluşturan modüllerin nasıl özelleştirilebildiğinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere MTH paket yazılımını oluşturan tüm yazılımların kullandığı ayarlar ve listeler çeşitli text bazlı dosyalarda tutuluyor. En başta klasik .ini dosyaları olmak üzere .mdb, .xls ve .lng dosya formatlarında bir çok bilgi yazılımlar içerisinde çok başvurulan bilgilere ulaşmak için kullanılıyor.

Çeşitli kelime işlem editörleri ve bilgisayarınızda zaten var olan Excel, Notepad, Word benzeri yazılımlar ile açılarak üzerlerinde değişiklik yapılanbilen bu dosyalardan bir tanerside .lng formatından olan Dil dosyaları.

Dil dosyaları bir text editör vasıtası ile açabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz dosyalardır. İçerik olarak MTH modüllerinde kullanılan tüm ekran dil karşılıkları, çeşitli liste ve tablolar ile yazıcı çıktısı dil karşılıklarını bünyesinde barındırır.

[Print titles] başlığı altında yer alan tüm dil karşılıkları MTH yazıcı çıktılarında kullanılıyor ve özelleştirilebilir haldedir.

Örnek olarak bir kullanıcımızın düzenlediği ve Almanya yapılan bir projenin çıktılarının görünümüne aşağıdaki resme tıklıyarak ulaşabilirsiniz.
Çıktının orjinal resmi için lütfen [burayı] tıklayınız.


MTH Almanca proje çıktılarının .PDF formatında edinmek için lütfen [burayı] tıklayınız.

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder