3 Ekim 2023 Salı

MTH Yazdırma DLL dosyası güncellemek

 

Merhaba arkadaşlar;

Proje tasarım safhaları içerisinde MTH paket yazılının sağladığı kolaylıkları ve süprizleri daha detaylı paylaşacağımız MTH Püf noktaları yazı dizimizde yeni bir konu ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda Yazdırma görüntüsü hazırlanması sırasında database ile ilgili bir problemin çözümünden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz üzere MTH paket yazılımının yazdırma işlemleri standart Microsoft kütüphaneleri kullanılarak yapılıyor. Tüm bu işlemler için MTH Setup’ın çeşitli .DLL sistem dosyaları sisteminize kuruluyor veya eskileri varsa yenileri ile güncelleniyor. Bu işlemler sırasında bir hata meydana gelirse MTH ile yazdırma işlemleri sırasında aşağıda ki dialog penceresi ekrana geliyor.

Bu problemi gidermek için MTH Güncelleme sihirbazını kullanarak yayınlanan güncellemeleri edinmeniz yeterli. İnternet bağlantısı olmayan kullanıcılarımız MTH DVD’si içinde ki uygulamaları eskiden yeniye doğru bir sefer çalıştırmalalı. Bu işlemlerin ardından gerekli sistem dosyaları sisteme otomatik olarak tanıtılacak ve yazdırma işlemlerine devam edebileceksiniz.

Güncelleme sihirbazına ihtiyaç duymadan da Mth#1\Updates dizini altındanşu uygulamalardan birini yönetici modunda çalıştırmanızda yeterli olacaktır.

20220101_DAO350.exe

veya

20221114_yazdirma.exe


Bu dosyaların isimlerinin başlarında timestamp dediğimiz yayınlanma tarihleri var. Bu tarihler zaman içinde değişebilir. Dosya içeriği ve etkisi değişmez.Uygulamayı çalıştırdığınızda selfextrac bir dosya açılacak ve ilgili dizinlere yükleme yaparak eksik/eski .DLL dosyaları güncellenecek ve sisteme tanıtılacak. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kaldığınız yerden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, Hoşcakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder