17 Haziran 2011 Cuma

Ürün İnceleme : Mitsubishi Havadan Suya Isı Pompası

Airfel’in distribütörlüğünü üstlendiği Mitsubishi Heavy Industries markasına ait Hydrolution Serisi’nin havadan suya ısı pompa serisi, enerji tasarrufu ile evlerde ısıtma-soğutma ve sıcak kullanım suyu üretimini gerçekleştirmektedir. Sistem, ana enerji kaynağı olarak hava kullanarak enerji verimliliğini (COP) artırmak için ideal bir çözümdür.

3, 3.5, 6 HP nominal ısı kapasite seçeneklerine sahip havadan suya ısı pompaları, hava soğutmalı kondenserli dış ünite, sıcak su tankı ve eşanjörden oluşan iç ünite ile ekonomik ve güvenli bir ürün olarak tasarlanmıştır.Sahip olduğu inverter sürücülü rotary tip kompresör sayesinde uygun değer yıllık işletim maliyetlerine ulaşılır. Bununla beraber inverter özelliğinden kaynaklı ihtiyaca bağlı olarak kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Ayarlanabilir kompresör hızı ve (3.70)?e varan yüksek COP değeri ile ısıtma işlemi gerçekleştirilir. 3 ve 3.5 HP kapasiteler için iç ünite ısı eşanjörü ve sıcak su depolama tankının tek gövdede birleştirilmesi ile oldukça kompakt ölçüler (600x650 mm) elde edilmiştir, 6 HP kapasite iç ünitesi için ise kompakt ölçülere sahip HT30, MT300, MT500 modelli 30, 300, 500 litre hacimlere sahip su tank üniteleri kullanılmaktadır.

Elektrik kablolaması ve borulama, bütünleşmiş iç ünite sayesinde oldukça kolaylaştırılmıştır. Sıcak su ihtiyacı olduğunda dış hava sıcaklığından bağımsız istenilen su sıcaklığına hızlıca ulaşılır. Standart olarak cihazın içinde bulunan geniş kapasiteli yardımcı elektrikli ısıtıcı ile maksimum 65 °C sıcaklıkta su temin edilir, böylece sistem ekstra olarak daha fazla sıcak su (58 °C) temin edebilir. Dış ünite dış hava çalışma sıcaklık aralığı, ısıtma ve kullanım suyu işletiminde -20 + 43 °C, soğutma işletiminde 15 + 43 °C aralığında , iç ünite çıkış suyu sıcaklığı ise ısıtma işletiminde 25-58 °C aralığında (65 °C elektrikli ısıtıcı ile) ve soğutma işletiminde 7-25 °C aralığındadır. Dış ünite ses basınç seviyesi ise 3 farklı kapasite için 48, 50 ve 54 dB (A) değerlerine sahiptir.

Her ülke gereksinimlerine özel olarak sterilizasyon sıcaklıkları ayarlanabilir. Doğrudan giriş su kaynağını kullanarak ve depolama tankından su kullanmayarak lejyonella bakterisi oluşum riski de azaltılarak kalite korunur

Kaynak : TesisatMarket Dergisi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder