24 Ekim 2011 Pazartesi

İstanbul Üniversitesi Makine Fakültesindeydik..

Merhaba arkadaşlar;

 

Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi firmamızın çalışmalarını tanıtmak, MTH ve e-Hvac yazılımlarının özelliklerini ilk elden sizlerle paylaşmak için çeşitli seminer ve toplantılar düzenliyoruz. Bu seminerlerden sonuncusu 21. Ekim 2011 tarihinde Sn. Yard.Doç.Dr. Kadir İsa hocamızın gözetiminde İstanbul Ünversite Makine Fakültesinde gerçekleştirildi. Bölüm öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilken seminerin İlk kısmı Kalorifer Hesaplarına yönelik yazılımların tanıtımı, ikinci kısımda ise Klima Havalandırma konularına yönelik yazılımların tanıtımı ve öğrencilerin ileriki zamanlarda karşılaşacağı mesleki yapı ile alakalı forum şeklinde gerçekleşti.

Bundan sonraki dönemlerde yine çeşitli eğitim kurumları ve mesleki dernekler ile ortak seminer ve sunumlarımız devam edecek, bu konulardaki gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Bir önceki seminerimiz Yalova Üniversitesi Kariyer Günlerinde gerçekleşmişti.

 

 

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Meslek Yüksekokulu İklimlendirme ve Soğutma Teknolojileri öğrencilerine mezun oldukları zaman aranılan elemanlar olacaklarını söyledi.

Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulu İklimlendirme ve Soğutma Teknolojileri öğrencileri geleceklerine yön verecek “Kariyer Günleri” adlı seminerlere devam ediyor. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım’ın da iştirak ettiği seminer Yalova MYO Konferans Salonu'nda düzenlendi. Seminere Ant Mekanik Sahibi Serkan Özant katılarak öğrencileri bilgilendirdi. Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulu İklimlendirme ve Soğutma Teknolojileri Programı tarafından organize edilen seminer Serkan Özant’ın sunumu ile “Mekanik tesisat hesapları ve kariyer planlama” adı altında devam etti.

‘Aranan elemanlar olacaksınız’..

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım semineri sunan Serkan Özant’a bir çiçek ve teşekkür belgesi takdim etti. Yıldırım yaptığı konuşmada, öğrencilerin ilerleyen zamanlarda aranan eleman niteliği taşıyacaklarını ve kariyerlerinin böyle seminerler ile şekilleneceğini söyledi. Yıldırım, “Benim zamanımda şimdiki gibi kariyer günleri yoktu. Bilgi alabileceğimiz yerler kısıtlıydı. Şimdi siz çok avantajlısınız şu anda size işinde profesyonel işyeri sahipleri kariyer günleri eğitimi veriyor” ifadelerini kullandı.

Kariyer Günleri’nin son semineri ise bugün “Ev tipi ve ticari klima sektöründeki gelişmeler ve kariyerde püf noktalar” adı altında İnsan Kaynakları Yöneticisi Mahmut Topaloğlu ve İş Geliştirme Yöneticisi Ali Engin Hız tarafından sunulacak.

Kaynak : Haberci Gazetesi
http://haberci.com.tr/Haber/Kariyer-Gunleri-kariyer-planlama-ile-devam-etti.aspx

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder