24 Şubat 2014 Pazartesi

MTH R2013 Yenilikler-1

 

Merhaba arkadaşlar;

MTH Paket yazılımı son sürümü olan R2013 içerisindeki yenilekler ve iyileştirmeler ile ilgili detaylı bilgileri paylaşacağımız yazı dizimizde bugünü MTH03 – Isı Yükü Hesabı yazılımı bünyesindeki yük grafikleri penceresi özelliklerine ayırdık.

Bildiğiniz gibi eşdeğer sıcaklık farkı yöntemini kullanan Isı yükü Hesabı yazılımı bünyesinde iç yüklerin hangi saatlerde, hangi yüzdelikler ile kullanıldığının tespit edildiği bir grafik düzenleme penceremiz bulunuyor. Bu pencere üzerinde ilgili saatler için tanımını yaptığımız iç yüklerin yüzdelik değerleri yazılıma tanıtıyoruz.

Örnek vermek gerekirse, bir ofis binası için mesai saatleri içerisinde ofis kısımları için insan yüklerini %100 olarak girebilir, mesai öncesi ve mesai sonrası saatlerde emniyet açısından insan yüklerini %10 olarak tanımlıyabilirsiniz.

Yük grafikleri penceresi önceki zamanlarda da daha önce oluşturduğunuz grafik tiplerinin içeri çağırılması ve hazırlananların dışarı kayıt edilmesi gibi fonksiyonlar barındıryordu, R2013 ile birlikte, daha önce oluşturlan tüm grafiklere topluca bir bakış yapabilme ve tek komut ile içeri çağırabilme özelliği eklendi.

Detaylı ve hazır sekmelerinden dilediğinizde projeniz ile ilgili yeni yük grafikleri olşuturabilirsiniz.

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşcakalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder