28 Şubat 2014 Cuma

MTH R2013 Yenilikler-2

 

Merhaba arkadaşlar;

MTH Paket yazılımı son sürümü olan R2013 içerisindeki yenilekler ve iyileştirmeler ile ilgili detaylı bilgileri paylaşacağımız yazı dizimizde bugünü MTH01 Isı kaybı Yazımı bünyesindeki Yapı Bileşeni Ekle/Çıkart sihirbazındaki gelişmelere ayırdık.

Bildiğiniz gibi Aletler ana menüsünden ulaşılan Yapı Bileşeni Ekle/Çıkart sihirbazı ile Seçilen mahaller içerisine yapı bileşenler ve enfiltrasyon bilgileri ekleme, çıkartma ve değiştirme işlemleri yapabiliyordur. R2013 bünyesinde bu sihirbaza Kısmi ısı kaybına eklenen zam değerlerininde değiştirilmesi özelliği eklendi.

Son eklenen özellik ile birlikte zamlı ısı kaybının oluşması için kısmi ısı kaybına eklenen Zd, Zw, Zh değerleri bir seferde değiştirilebiliyor.

Sihirbazın açılışından sonra Zam Değerleri seçeneği seçilerek, ilerlenilen ekranlardan sonra bir seferde değiştirilebilecek Zd, Zw, Zh değerlerinin tanımlandığı ekrana geliyoruz. Bu kısımda yapacağımız seçimler ile, daha önce oluşturulmuş zam değerleri bir seferde güncelleniyor ve gerekli hesap değişiklikleri otomatik olarak yapılıyor.

 

Bir dahaki yazıda buluşmak üzere, Hoşcakalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder