11 Mart 2014 Salı

MTH R2013 Yenilikler-3

 

Merhaba arkadaşlar;

MTH Paket yazılımı son sürümü olan R2013 içerisindeki yenilekler ve iyileştirmeler ile ilgili detaylı bilgileri paylaşacağımız yazı dizimizde bugünü MTH07 Hava Kanalı Hesapları bünyesindeki Kanal Metrajı penceresinde ki bazındaki gelişmelere ayırdık.

Hava kanalı hesapları sonrasında gerek kanal metrajının gerekse özel parçaların metrajının alınması için Kanal metrajı penceresini kullanıyoruz. Seçilen hatları oluşturan kanal parçaları ve özel parçalar fabrikasyon imalatlara yönelik olarak listeleniyor. kanal parçaları ve özel parçalar hesaplanan kesit ebatları ve uzunlukları gözönüne alınarak guruplanıyor ve BBBF uyarında en geniş kenarları dikkate alınarak saç kalınlıkları bulunuyor.

MTH R2013 sürümünde bu pencere üzerinde yapılan çalışmalar ile Kanal metrajı alınması için seçili hat seçeneğine ek olarak, Tüm dağıtıcı hatlar ve Tüm toplayıcı hatlar başlıkları listeleniyor. Bu sayede kullanıcı hatları tek tek listeleyerek projesine eklemek yerine, tüm dağıtıcılar veya tüm toplayıcılar başlığı altında bütün projesini bir seferde listelemiş oluyor.

Bir diğer yeni özellik daha önce alınamayan saç kalınlıklarına göre genel toplam değerinin listeye eklenmesidir. Bu sayede metraj işlemlerinde saç kalınlıklarına göre genel toplamlar bir seferde listelenerek projeye eklenmiş oluyor.

Bir dahaki yazıda görüşmek üzere, hoşcakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder