17 Ağustos 2015 Pazartesi

MTH Güncellemesi : Dosyadan Yapıştır Penceresi

 

Merhaba arkadaşlar;

 

MTH paket yazılımı ile ilgili güzel bir güncellemeyi paylaşmak istiyoruz bugün. MTH Modüleri windows programlama dilleri ile ilgili standartlara tam uyumlu olduğundan Kes/Yapıştır (Copy/Paste) özelliklerini de desteklemektedir. Bunun manası daha önce hesaplamış olduğunuz tüm MTH verilerini ilgili modüllerde, kesebilir, yapıştırabilir ve kopyalayabilirsiniz.

Bu üstün özelllikler sayesinde MTH modülleri ile yapılan hesaplar çok hızlı ve sonuç odaklı oluyor. Örnek vermek gerekirse, 25-30 katlı bir projeyi personel arasında paylaştırarak farklı katların, farklı kişiler tarafından çabucak hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemler ile normal hesaplama yapan kişilere göre %100’e varan hız artışı sağlıyabilirsiniz.

Bunun yanında kes/kopyala özelliklerine ek olarak Windows programlarında da sıkca yer alan, Dosyaya kopyala / Dosyadan yapıştır komutları da yine MTH ‘ın standart komutlarından dır.


Dosyadan yapıştır penceresi.

Bu harici komutlar vasıtası ile yapılan çalışmalar statik bir dosyaya kopyalanabilir veya hedef gösterilecek bir dosyadan hesap içerisine aktarılabilir.

Son güncellememiz Dosyadan yapıştır komutunun kullandığı dialogbox da kaynak listesinden çoktan seçim yapılmasına olanak veriyor.

Daha önceki zamanlarda kaynak listesinden seçim tek tek yapılıyor ve sağa ok tuşu kullanılarak hedef listesine alınıyordu. Özellikle ısı kaybı ve ısı kazancı gibi listelerinde yüzlerce bileşen barındırabilecek hesap türlerinde çok büyük kolaylık sağlayan çoktan seçim özelliği artık desteklenmektedir.

Birden fazla bileşen seçilerek hedef listeye bir seferde gönderilebilecek.

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşcakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder