5 Mayıs 2016 Perşembe

MTH Semineri : Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Merhaba arkadaşlar;

 

21 Nisan 2016 günü Gazi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde MTH seminerimizi gerçekleştirdik. Daha önceki dönemlerde de çeşitli üniversitelerin daveti ile gerçekleştirdiğimiz MTH semineri ile bölüm öğrencileri edindikleri teorik bilginin gerçek hayata yansımalarını MTH paket yazılımının özellikleri içerisinde görmüş oldular.
 
 
 
Standartların emrettiği yöntemleri kullanan MTH paket yazılımı ile hesap yapmanın ne kadar kolay olduğunu kıymetli hocalarımız vasıtası ile bölüm öğrencileride tanıklık ettiler.

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden Hocamız Dr. Serra Topal ve Tamer Çalışır gözetiminde gerçekleştirilen seminerimiz iki kısımdan oluştu. Birinci bölümde MTH modülleri ortak özellikleri ve Kalorifer Tesisatına hitap eden modüller tanıtıldı.

Aradan sonra ikinci kısımda ise Klima ve Havalandırma Modülleri tanıtılarak soru cevap kısmına geçildi. Özellikle son sınıflardan ağırlıklı katılımın olduğu seminerimiz oldukça renkli geçti.

 
Çeşitli broşür ve MTH proje raporları örnekleri de öğrencilerin dikkatine sunulan bu seminerimizin daha da detaylandırılarak tekrarlanması için sözleştik.

Bu güzel çalışmaya vesile olduğu için kıymetli Hocamız Sn. Dr. Serra Topal ve Tamer çalışır hocalarımıza teşekkür ederiz. Seminer detayları için Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölüm blog'u nu aşağıdaki link den ziyaret edebilirsiniz.

Gazi Üniversitesi Mühendislik Bölümü Blog'u


 
Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşcakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder