13 Nisan 2021 Salı

MTH Püf Noktaları-17 : Arşiv Projelerinizi kolaylıkla R2021'de açın ve saklayın.

 Merhaba arkadaşlar; 

 

 


Bugün ki yazımızda güzel bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere MTH'ın sürümleri geliştikçe geriye doğru desteklenen versiyonlar değişmekteydi. Yeni versiyonlarda daha çok verinin hesaplara etki etmesi kullanıcı verilerinin her sürümde elden geçirilmesi gibi sebeplerden eski sürümleri çağırmanın belli zorlukları vardı.


MTH R2021 ile bundan önceki eski sürümleri dosya aç komutu ile çağırarak gerekiyorsa yeni verileri el ile ekleyerek arşiv projelerinizi açabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bundan önceki dönemlerde MTH R2021 sadece R2019 ve R2020 dosyalarını açabiliyorken artık R2017, R2015 ve R2013 dosyalarını da açabilir hale getirildi.

Siz değerli kullanıcılarımızın arşivlerinde yüzlerce binlerce MTH projesi olduğu gerçeğinden yola çıkarak ar-ge ekibimiz bu zorlu süreci gerçekleştirdi ve sizin kullanımınıza hazır hale getirdi. Yeni işletim sistemlerine tam uyumlu MTH R2021 sürüm güncellemelerini edinerek arşiv dosyalarınızı güncel işletim sistemi ve MTH üzerinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni Dosya açma sihirbazına kısaca bakmak gerekirse. Farklı relesase ve versiyonlar için bu sihirbaz size en uygun açma rutinlerini çalıştıracaktır. Buna göre sihirbazın size soracağı versiyon bilgisini yazmanız yeterlidir. Sihirbaz bu versiyon bilgisini sizin arşiv dosyanız içerisinden otomatik olarak buluyor ve tavsiye ediyor.

 

 

Dikkat ederseniz R2019 ve R2020 de iki farklı versiyon ile dosyaların saklanmış olabileceğini görüyoruz. Bunun sebebi kullanıcılarımızın zamanında güncellemelerini yapmamalarıdır. İsteğe bağlı bu güncellemeler her ne kadar hayati de olsa, bazen kullanıcılarımız projenin ortasında versiyon değişikliği yapmak istemeyebiliyor.

Bu gibi durumlarda aslında R2019 sürümü tamamen versiyon 8 dosya yapısında oluşması gerekirken piyasada hem 7 hem de 8 sürümünde R2019 dosyaları olabiliyor.

İşte bu gibi istenmeyen durumların önüne geçmek için dosya açma sihirbazı size bu konuda yardımcı olacak. Dosya açma sihirbazının tavsiye ettiği versiyon numarası ile başlayınız. Dosya çevrim işlemi başarısız olursa bu sayıyı bir yükselterek açma işlemine devam ediniz. 

R2021 MTH sürümleri içerisinde en hızlı çalışan ve en üstün özelliklere sahip olan sürümdür. Zaman kaybetmeden MTH R2021'e terfi etmenizi tavsiye ederiz. Artık arşivleriniz de sizinle MTH R2021'e terfi edebilir.

MTH R2020 kullanıcılarımız [burayı] tıklayarak MTH R2021 edinebilirler. 

Daha eski sürümleri kullanan kullanıcılarımız ise [burayı] tıklayarak MTH R2021 edinebilir.

Bir daha ki yazıda buluşmak üzere, hoşçakalın..

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder